-PRE ORDER- Hatsune Miku Smile x Future Version 1/7 Scale
Manufacturer: Good Smile Copany
- Series: Hatsune Miku
- Pre-Orders Close: 27 July 2026
- Š Crypton Future Media, INC. www.piapro.net
RRP $359.95
$289.74
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 31 October 2027
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
With the theme "Smile x Future," the Hatsune Miku drawn by Okada for the first round of the Hatsune Miku Ă GSC Illustration Contest has been turned into a 1/7 scale figure. Steps such as the use of translucent parts were taken to carefully recreate the delicate hues of the original illustration. Down to each and every one of the various tools strapped to her kimono, the figure is packed with visual highlights. Be sure to add this Miku, dubbed the "Figure Repair Technician", to your collection! Painted plastic 1/7 scale complete product with stand included. Approximately 265mm in height.
(GSC07829)
| SKU | GSC07829 |
| Barcode # | 4570232582040 |
| Brand | Good Smile Copany |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.018000000m3 |