-PRE ORDER- Prune Belly Dance Version 1/6 Scale
Manufacturer: WING
- Series: Bombergirl
- Pre-Orders Close: 29 June 2026
- ŠKonami Amusement ŠKonami Digital Entertainment
RRP $359.95
$289.74
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 31 May 2027
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From the arcade game "Bombergirl" comes a figure of Prune in her belly dance outfit! Just like Pine from the same lineup, Prune is dressed in an adorable yet alluring outfit! Her veil can also be removed. Be sure to add the charming Prune to your collection! *The image is of a sample currently under development. *Actual product may differ. Painted plastic 1/6 scale complete product with stand included. Approximately 240mm in height.
(GSC07818)
| SKU | GSC07818 |
| Barcode # | 4562177700870 |
| Brand | WING |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.022500000m3 |