-PRE ORDER- Implacable Bunny Version 1/4 Scale
Manufacturer: FREEing
- Series: Azur Lane
- Pre-Orders Close: 06 July 2026
- ŠManjuu Co., Ltd., Yongshi Co., Ltd. & Yostar, Inc./ă˘ăăĄăă˘ăşăźăŤăŹăźăłă製ä˝ĺ§ĺĄäź
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From "Azur Lane" comes a figure of Implacable in a bunny outfit, the third installment in a Don Quijote collaboration!
The Royal Navy aircraft carrier Implacable has been captured in figure form in a bunny outfit. Following St. Louis and Emden from the same series, Implacable has been recreated in a daring bunny girl outfit with a fitting nun motif. The contrasting black and white coloring and blue accents create an elegant and alluring look. Her flowing long hair has been painted with gradation for a light, three-dimensional look. She's adorn with a veil and shawl, and has a graceful silhouette in which stillness and motion coexist. Her physique that beautifully highlights her curves, supple pose and carefully textured fishnet tights make for an impressive 1/4 scale figure.
Be sure to add this honest and charming new version of Implacable to your collection! Painted plastic 1/4 scale complete product with stand included. Approximately 460mm in height.
(GSC07819)
| SKU | GSC07819 |
| Barcode # | 4570001515026 |
| Brand | FREEing |
| Shipping Weight | 6.0000kg |
| Shipping Width | 0.450m |
| Shipping Height | 0.330m |
| Shipping Length | 0.550m |
| Shipping Cubic | 0.081675000m3 |