-PRE ORDER- Mihara Bonding Chain 1/4 Scale
Manufacturer: FREEing
- Series: Goddess of Victory: Nikke
- Pre-Orders Close: 18 May 2026
- ŠSHIFT UP CORP.
RRP $759.95
$612.74
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 31 March 2027
$122.55 Pre-order Deposit
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From "GODDESS OF VICTORY: NIKKE" comes a 1/4 scale figure of the Nikke Mihara: Bonding Chain, member of the Rapture Capture Squad! Inspired by her official inâgame design, Mihara's alluring presenceâbound by a capture chain and exuding an almost bewitching allureâhas been meticulously brought to life as a figure. Her calm smile and gaze have been carefully and faithfully recreated. The sheer fabric of the dress captures the transparency of the concept art with its detailed texture and paint effects. Careful attention was also given to rendering the distinct textures of each material, including those of the boots and gloves. The figure features fine details that are only possible at a large scale. Translucent materials have also been used for Mihara's long, supple hair, which has been recreated with detailed sculpting and gradated paintwork. Enjoy admiring her beautiful figure from every angle! We invite you to add this meticulously crafted rendition of Mihara: Bonding Chain to your collection today.
(GSC07639)
| SKU | GSC07639 |
| Barcode # | 4570001514883 |
| Brand | FREEing |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.330m |
| Shipping Length | 0.550m |
| Shipping Cubic | 0.072600000m3 |