-PRE ORDER- SP-XH01 Xing Shuo Class Xiang Yu Alloy Action Figure
Manufacturer: MOTOR NUCLEAR
- Series: Legend of Star General
- Pre-Orders Close: 09 May 2026
$112.49
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 31 December 2026
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Produced by Chinese manufacturer MOTOR NUCLEAR, we proudly present the alloy action figure of Xiang Yu, from the Chinese robot comic "LEGEND OF STAR GENERAL!" This product has a strong and powerful look with bright colors. It uses clear parts in many areas to show more mechanical details. The included great sword can transform. After transformation, it can be connected to the backpack using a special connector and mounted on the back. Don't miss out on this great warrior!
Contents:
Main Body x 1
Overlord Spear x 1
Interchangeable Hand Parts x 4 pairs
Great Sword x 1
Stand x 1
Base x 1
Sword Connector x 1
Product Size: Height about 16.5cm
Material: ABS / ALLOY / POM
Contents:
Main Body x 1
Overlord Spear x 1
Interchangeable Hand Parts x 4 pairs
Great Sword x 1
Stand x 1
Base x 1
Sword Connector x 1
Product Size: Height about 16.5cm
Material: ABS / ALLOY / POM
(MTN00001)
| SKU | MTN00001 |
| Barcode # | 6972147749507 |
| Brand | MOTOR NUCLEAR |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.003000000m3 |