-PRE ORDER- Miyu Edelfelt Wedding Swimsuit Version 1/7 Scale
Manufacturer: FuRyu
- Series: Fate/kaleid liner Prisma☆Illya: Licht - The Nameless Girl
- Pre-Orders Close: 08 June 2026
- ©2021 Hiroshi Hiroyama・TYPE-MOON/KADOKAWA/PrismaIllya Licht Nameless Girl the Movie Partners
RRP $359.95
$289.74
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 30 April 2027
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From FURYU’s high-quality hobby brand “F:NEX,” “Miyu Edelbert Wedding Swimsuit Ver.” is now available as a 1/7 scale figure! Based on
the wedding swimsuit illustration, her composed and elegant appearance has been meticulously recreated. Her expression—a slightly
troubled look that balances coolness with a touch of cuteness—captures Miyu’s true essence. The
translucent dress creates a soft, elegant glow.
Detailed crease modeling and layered fabric highlight the lightness of the veil and sash, as well as her beautiful silhouette.
The veil features a pale color scheme, and delicate gradients along with floral and lace patterns further accentuate Miyu’s elegant charm. Please enjoy this figure, which
perfectly captures Miyu’s unique blend of dignified beauty and delicate charm, right in your collection. Be sure
to pre-order soon! Painted plastic 1/7 scale complete product. Height: Approximately Approx. 210mm(Pedestal not included)
(FUR01856)
| SKU | FUR01856 |
| Barcode # | 4571623518587 |
| Brand | FURYU |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.015000000m3 |