-PRE ORDER- Illyasviel Von Einzbern Wedding Swimsuit Version 1/7 Scale
Manufacturer: FuRyu
- Series: Fate/kaleid liner Prisma☆Illya: Licht - The Nameless Girl
- Pre-Orders Close: 08 June 2026
- ©2021 Hiroshi Hiroyama・TYPE-MOON/KADOKAWA/PrismaIllya Licht Nameless Girl the Movie Partners
RRP $359.95
$289.74
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 30 April 2027
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From FURYU’s high-quality hobby brand “F:NEX,” the “Ilyasviel von Einzbern Wedding Swimsuit Ver.” 1/7 scale figure is now available! Based on
the wedding swimsuit illustration, this figure meticulously recreates Ilya’s delicate and glamorous appearance.
Her gentle expression and adorable eyes have been sculpted with exquisite detail. The translucent
dress creates an elegant and ethereal atmosphere.
We paid meticulous attention to the
wrinkles and three-dimensionality of the entire dress, resulting in a finish that conveys the softness of the fabric as it flows gracefully. A subtle tint has
been added to the veil to express a beautiful gradient.
Furthermore, detailed decorations such as flowers and lace patterns have been carefully sculpted to further enhance the glamorous aesthetic. Please enjoy this
figure, filled with Ilya’s signature charm, right in your own collection. Be sure to pre-order soon! Painted plastic 1/7 scale complete product. Height: Approximately Approx. 210mm(Pedestal not included)
(FUR01855)
| SKU | FUR01855 |
| Barcode # | 4571623518570 |
| Brand | FURYU |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.015000000m3 |