-PRE ORDER- Nendoroid Kurisu Makise Lab Coat Version Basic
Manufacturer: Good Smile Company
- Series: Steins Gate
- Pre-Orders Close: 08 June 2026
- ŠMAGES./NITRO PLUS
RRP $59.95
$44.96
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 31 March 2027
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From the hypothetical science adventure game "STEINS;GATE" comes a Nendoroid [Basic] of Kurisu Makise in her lab coat!
What is Nendoroid [Basic]?
Nendoroid [Basic] is a lineup of Nendoroids that omit face plates and optional parts, resulting in more affordability and faster production!
They feature the same functionality as regular Nendoroids, allowing them to share interchangeable hand parts, leg parts, head parts and face plates with other Nendoroids! Painted plastic non-scale articulated figure with stand included. Approximately 100mm in height.
(GSC07778)
| SKU | GSC07778 |
| Barcode # | 4570232580688 |
| Brand | Good Smile Company |
| Shipping Weight | 0.3500kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.003000000m3 |