-PRE ORDER- Kuripan Plushie Oguri Cap
Manufacturer: Good Smile Company
- Series: Umamusume: Pretty Derby
- Pre-Orders Close: 15 June 2026
- Š Cygames, Inc.
RRP $59.95
$44.96
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 28 February 2027
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From the game "Umamusume: Pretty Derby" come plushies of Oguri Cap, a simple Umamusume from the countryside who does things at her own pace, and Tamamo Cross, a small but strong-willed Umamusume with a Kansai accent. Both plushies feature the characters in their racing attire!
What is Kuripan? Kuripan is a series of adorable chibi illustrations by manga artist Kaeru DX. The design features big and round eyes, large, hot dog bun-like feet and expressions that match the characters' personalities. Materials: Polyester / Size: Approx. 170mm in height.
What is Kuripan? Kuripan is a series of adorable chibi illustrations by manga artist Kaeru DX. The design features big and round eyes, large, hot dog bun-like feet and expressions that match the characters' personalities. Materials: Polyester / Size: Approx. 170mm in height.
(GSC07855)
| SKU | GSC07855 |
| Barcode # | 4580828675087 |
| Brand | Good Smile Company |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.002550000m3 |