-PRE ORDER- Idol Angel 1/6 Scale Figure
Manufacturer: VKEND
- Series: Original Works
- Pre-Orders Close: 06 June 2026
$445.49
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 28 February 2027
$89.10 Pre-order Deposit
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Under the planning and production of VKEND, the original character "Idol Angel" drawn by illustrator dish are now available as a 1/6 scale pvc figure! Her wings feature a soft purple gradient, and her delicate expression creates a dreamy, ethereal atmosphere. Hope you enjoy her sacred beauty in your collection!
Product including: figure, base
Product Size: 1/6 scale, about 160mm in height
Material: PVC + ABS
Product including: figure, base
Product Size: 1/6 scale, about 160mm in height
Material: PVC + ABS
(VKE00007)
| SKU | VKE00007 |
| Barcode # | 4595987858288 |
| Brand | VKEND |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.012000000m3 |