-PRE ORDER- Hatsune Miku with Solwa 1/7 Scale [Re-release]
Manufacturer: Good Smile Company
- Series: Hatsune Miku
- Pre-Orders Close: 29 June 2026
- Š Crypton Future Media, INC. www.piapro.net
RRP $259.95
$208.99
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 31 March 2027
Calculate Shipping
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From "Character Vocal Series 01: Hatsune Miku" comes a scale figure of Hatsune Miku based on a collaboration with the premium brand COCOLLABO and their apparel brand SOLWA!
The 1/7th scale figure is based on a special illustration of Hatsune Miku by popular illustrator Mai Yoneyama. Miku's twintails feature a liquid-like texture, and her outfit has been made with the use of translucent parts, making for a figure with plenty to look at from head to toe. Be sure to add this figure of Hatsune Miku with a different kind of charm to your collection! Painted plastic 1/7 scale complete product with stand included. Approximately 240mm in height.
The 1/7th scale figure is based on a special illustration of Hatsune Miku by popular illustrator Mai Yoneyama. Miku's twintails feature a liquid-like texture, and her outfit has been made with the use of translucent parts, making for a figure with plenty to look at from head to toe. Be sure to add this figure of Hatsune Miku with a different kind of charm to your collection! Painted plastic 1/7 scale complete product with stand included. Approximately 240mm in height.
(GSC02661)
| SKU | GSC02661 |
| Barcode # | 4570232582798 |
| Brand | Good Smile Company |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.018750000m3 |