-PRE ORDER- Saber/Altria Pendragon Second Ascension 1/4 Scale [Re-release]
Manufacturer: FREEing
- Series: Fate/Grand Order
- Pre-Orders Close: 25 May 2026
- ŠTYPE-MOON / FGO PROJECT
RRP $609.95
$493.99
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 31 December 2026
$98.80 Pre-order Deposit
Calculate Shipping
Parcel Post - $18.04
eParcel Parcel Post
Express Post - $26.17
eParcel Express Post
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From "Fate/Grand Order" comes a 1/4th scale figure of Saber/Altria Pendragon in her 2nd Ascension appearance! The King of Knights' outfit and armor have been carefully recreated with several newly sculpted parts. Saber wields Excalibur in her hand, which is included in both a clear version and more solid version. The figure also includes optional "Invisible Air" effect parts! Be sure to add this work of art to your collection, Master! Painted plastic 1/4 scale figure with stand included. Approximately 390mm in height.
(GSC01760)
| SKU | GSC01760 |
| Barcode # | 4570001514890 |
| Brand | FREEing |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.450m |
| Shipping Height | 0.350m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.078750000m3 |