-PRE ORDER- Hatsune Miku Happy 16th Birthday Version 1/7 Scale [Re-release]
Manufacturer: Good Smile Company
- Series: Hatsune Miku
- Pre-Orders Close: 18 May 2026
- Š Crypton Future Media, INC. www.piapro.net
RRP $349.95
$280.24
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 31 August 2027
Calculate Shipping
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From "Character Vocal Series 01: Hatsune Miku" comes a scale figure of Hatsune Miku based on her 16th birthday illustration created by Rella! The "Wing of Form" and "Wing of Sound" created with the theme of "Wings of Creation" have been have been faithfully captured in figure form with additional arrangement for a 3D medium. Her hopeful expression looking up at the sky is also full of charm, so be sure to take a close look from every angle! Painted plastic 1/7 scale complete product with stand included. Approximately 310mm in height.
(GSC04041)
| SKU | GSC04041 |
| Barcode # | 4580828677074 |
| Brand | Good Smile Company |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.035000000m3 |