-PRE ORDER- Shunya Yamashita Military Qty's PLAMAX MF-100 Minimum factory Nene Version 2.0 [MODEL KIT]
Manufacturer: Max Factory
- Series: Original Works
- Pre-Orders Close: 01 June 2026
RRP $59.95
$44.96
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 31 January 2027
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Shunya Yamashita's original character Nene, the first entry in the minimum factory series, has been revamped to celebrate the 100th entry in the series! Based on a newly drawn illustration, this new-generation plastic model kit makes full use of modern plastic model prototyping and design-to-manufacturing processes to deliver a model that is both beautiful and easy to assemble. This kit includes color-coded parts. Simply glue them together and apply the included eye decals to quickly assemble an adorable and detailed miniature girl! The figure boasts a unique sense of presence only possible in 1/20 scale, while offering more opportunities to enjoy assembly and painting. PS 1/20 scale ready-to-assemble plastic model kit. Base included. Eye decals included. Approximately 90mm in height.
(GSC07742)
| SKU | GSC07742 |
| Barcode # | 4545784015452 |
| Brand | Max Factory |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.500m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.043750000m3 |