-PRE ORDER- Neru Call Sign Double O 1/7 Scale
Manufacturer: Good Smile Company
- Series: Blue Archive
- Pre-Orders Close: 15 June 2026
- Š 2021 NEXON KOREA Corp. & NEXON Games Co., Ltd. All Rights Reserved.
RRP $299.95
$242.24
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 31 May 2027
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From the popular game "Blue Archive" comes a 1/7 scale figure of Neru, the leader of Millennium Science School's C&C! The figure has been carefully sculpted and painted to the finest details, capturing a snapshot of a moment Neru races freely through the battlefield with her guns Twin Dragon in hand. Neru's dynamic pose and determined smile work hand in hand to create a eye-catching and impressive figure. Neru's expression appears differently depending on the angle it is viewed from, allowing you to a multitude of ways to experience the excitement of the battle. The souvenir jacket she wears over her maid outfit has been carefully painted with pearlescent paint to recreate the unique textures of her outfit, including the embroidery on the back and sleeves. Twin Dragon, connected by chains, have also been faithfully sculpted for a realistic look. Be sure to add the invincible Neru to your collection! Painted plastic 1/7 scale complete product with stand included. Approximately 320mm in height.
(GSC07687)
| SKU | GSC07687 |
| Barcode # | 4580828676756 |
| Brand | Good Smile Company |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.021875000m3 |