-PRE ORDER- Moderoid Evangelion Production Model Custom Type-08a [MODEL KIT]
Manufacturer: Good Smile Copany
- Series: Rebuild of Evangelion
- Pre-Orders Close: 15 June 2026
- ŠăŤăŠăź
Calculate Shipping
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From "Rebuild of Evangelion" comes a MODEROID plastic model of Evangelion Production Model Custom Type-08?! ¡ The model stands at 165mm in height and features various points of articulation. Interchangeable hand parts are included. ¡ Includes an ultra-long-range rifle. ¡ Interchangeable hand parts for the ultra-long-range rifle are also included for sniping poses. ¡ The various parts of the mecha have been separated into various colored and clear runners, and some parts of the model are pre-painted with stickers included, making it easy to recreate the Evangelion unit from the series with a simple assembly. Ready-to-assemble non-scale plastic model kit. Approximately 165mm in height.
(GSC07827)
| SKU | GSC07827 |
| Barcode # | 4570232581999 |
| Brand | Good Smile Copany |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.008750000m3 |