-PRE ORDER- Figma Torrent the Spectral Steed
Manufacturer: Max Factory
- Series: Elden Ring
- Pre-Orders Close: 29 June 2026
- ©ELDEN RING™& ©Bandai Namco Entertainment Inc. / ©2022 FromSoftware, Inc.
RRP $199.95
$159.96
SAVE $39.99 (20%)
Estimated Arrival 30 April 2027
Calculate Shipping
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From the popular action RPG "ELDEN RING" comes a figma of the traveling companion Torrent!
Optional parts: · Lance · figma Raging Wolf sitting lower-body part · Other optional parts for different poses. Painted plastic non-scale articulated figure with stand included. Approximately 180mm in height.
Optional parts: · Lance · figma Raging Wolf sitting lower-body part · Other optional parts for different poses. Painted plastic non-scale articulated figure with stand included. Approximately 180mm in height.
(GSC07840)
| SKU | GSC07840 |
| Barcode # | 4545784069653 |
| Brand | Max Factory |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.003000000m3 |