HMM ZOIDS 1/72 RZ-028 Blade Liger [Model Kit]
Manufacturer: Kotobukiya
- Series: Zoid
- © TOMY ZOIDS is a trademark of TOMY Company,Ltd.and used under license.
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Gimmicks:
-The head cockpit hatch features open/close gimmick. A regular pilot figure is included and it can be placed in the hatch.
-The ZOIDS Core which locates inside the ZOIDS can be taken out.
-The Laser blades which mount on Liger's rib can be expanded just like how they work in the anime, and can be extended to perform dynamic combat poses.
-The covers of Attack Boosters can be opened, the boosters and Beam Cannon can be expanded.
-Clear orange parts are included for the head cockpit and tail lamp parts. Besides, the kit also include colorless clear parts for customization.
-Decals such as emblems, and caution marks are included for detailed decoration.
(KOT00134)
Scale: 1/72
Product Size: Total length 400mm
Specification: Plastic Model
Parts: 401~600
Material: PS・PE・ABS・PVC(phthalate ester-free)
| SKU | KOT00134 |
| Barcode # | 4934054014057 |
| Brand | Kotobukiya |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.450m |
| Shipping Cubic | 0.023625000m3 |