-PRE ORDER- Figma Torrent the Spectral Steed
Manufacturer: Max Factory
- Series: Elden Ring
- Pre-Orders Close: 29 June 2026
- ©ELDEN RING™& ©Bandai Namco Entertainment Inc. / ©2022 FromSoftware, Inc.
RRP $199.95
$159.96
SAVE $39.99 (20%)
Estimated Arrival 30 April 2027
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From the popular action RPG "ELDEN RING" comes a figma of the traveling companion Torrent!
Optional parts: · Lance · figma Raging Wolf sitting lower-body part · Other optional parts for different poses. Painted plastic non-scale articulated figure with stand included. Approximately 180mm in height.
Optional parts: · Lance · figma Raging Wolf sitting lower-body part · Other optional parts for different poses. Painted plastic non-scale articulated figure with stand included. Approximately 180mm in height.
(GSC07840)
| SKU | GSC07840 |
| Barcode # | 4545784069653 |
| Brand | Max Factory |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.003000000m3 |