-PRE ORDER- Plamax VF-19P Excalibur Planet Zola Patrol Corps 1/72 Scale [MODEL KIT]
Manufacturer: Max Factory
- Series: Macross Dynamite-Seven
- Pre-Orders Close: 22 June 2026
- Š1997 BIGWEST
RRP $124.95
$93.71
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 28 February 2027
$18.74 Pre-order Deposit
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From "MACROSS DYNAMITE-SEVEN" comes a plastic model of Basara Nekki's VF-19P in Battroid mode.
The impressive model is in 1/72 scale and features a wide range of articulation despite its heavyweight appearance. It has been recreated with a new head unit, as well as new shoulders featuring space-time resonance speaker units. 1/72 scale models of Basara Nekki and a gun pod are also included. Ready-to-assemble 1/72 scale plastic model kit. Foil stickers included. Approximately 227mm in height.
(GSC07817)
| SKU | GSC07817 |
| Barcode # | 4545784015483 |
| Brand | Max Factory |
| Shipping Weight | 0.7500kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.008750000m3 |