-PRE ORDER- Plamatea Yuki Yuna [MODEL KIT]
Manufacturer: Good Smile Company
- Series: Yuki Yuna is a Hero
- Pre-Orders Close: 08 June 2026
RRP $119.95
$89.96
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 31 January 2027
$17.99 Pre-order Deposit
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From the anime series "Yuki Yuna is a Hero" comes a PLAMATEA articulated plastic model of the main character, Yuki Yuna!
¡ The model stands at about 155mm in height and features various points of articulation. Various interchangeable hand parts and a smartphone part are included.
¡ Ribbons you can affix to her chest are included for standard and action poses.
¡ In addition to pre-painted smiling and gritted teeth face plates, another smiling face plate is included with decals to change the direction of her eyes to your liking.
¡ Her hair ornament and outfit have been faithfully recreated with pre-painted parts.
¡ Runner colors make it easy to recreate her look from the anime with simple assembly.
¡ Articulated stand included. Ready-to-assemble non-scale plastic model kit. Approximately 155mm in height.
(GSC07786)
| SKU | GSC07786 |
| Barcode # | 4571697189089 |
| Brand | Good Smile Company |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.008750000m3 |