-PRE ORDER- MODEROID Gekiryuger [MODEL KIT] [Re-release]
Manufacturer: Good Smile Company
- Series: Energy Bomb Gambaruger
- Pre-Orders Close: 01 June 2026
- ŠăľăłăŠă¤ăş
RRP $89.95
$67.46
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 28 February 2027
$13.49 Pre-order Deposit
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From "Energy Bomb Gambaruger" comes a MODEROID plastic model of the third robot Gekiryuger! The mecha can be displayed in either animal mode or fighter mode. The model is fully articulated. The Gekiryu Cannon and Dragon Shot are included. Additionally, the model can be combined with MODEROID Gambaruger and MODEROID Revolger (both sold separately) in order to create Great Gambaruger! The plastic model stands at 240mm in height to the top of its head in Great combination form, and special Great combination parts are included to achieve a look for Great Gambaruger even closer to its appearance from the anime! Be sure to add one to your collection! Assemblable plastic model kit. Not to scale. Approximately 155mm in height to top of head when built in Gekiryuger form and 240mm in height to top of head when built in Great Gambaruger combination form.
(GSC07781)
| SKU | GSC07781 |
| Barcode # | 4570232580732 |
| Brand | Good Smile Company |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.013125000m3 |