-PRE ORDER- MODEROID Revolger [MODEL KIT] [Re-release]
Manufacturer: Good Smile Company
- Series: Energy Bomb Gambaruger
- Pre-Orders Close: 01 June 2026
- ŠăľăłăŠă¤ăş
RRP $89.95
$67.46
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 31 January 2027
$13.49 Pre-order Deposit
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From "Energy Bomb Gambaruger" comes a MODEROID plastic model of Revolger! The mecha can be recreated in Animal Mode, Fighter Mode and in RevolBuster form. It can also be displayed on the included stand in RevolBuster form. The Short Blaster is included as well. The model is fully articulated and is made from ABS, PS, and POM plastic. The kit includes runners separated into 6 colors as well as pre-painted parts, making it easy to recreate the mecha from the series with a simple assembly. Assemblable PS&ABS plastic model kit. Not to scale. Approximately 145mm in height (to top of head) when built.
(GSC07780)
| SKU | GSC07780 |
| Barcode # | 4570232580725 |
| Brand | Good Smile Company |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.013125000m3 |