-PRE ORDER- MODEROID Gambaruger [MODEL KIT] [Re-release]
Manufacturer: Good Smile Company
- Series: Energy Bomb Gambaruger
- Pre-Orders Close: 01 June 2026
- ŠăľăłăŠă¤ăş
RRP $104.95
$78.71
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 31 January 2027
$15.74 Pre-order Deposit
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From "Energy Bomb Gambaruger" comes a rerelease of the plastic model of Gambaruger! The three mecha Go Tiger, Mach Eagle and King Elephant can be recreated in both Animal Mode and Fighter Mode, and can also be combined to create Gambaruger. The kit includes runners separated into 7 colors as well as pre-painted parts so it can be completed with colors faithful to the anime.
MODEROID Special Site
https://www.goodsmile.info/en/moderoid/ Ready-to-assemble plastic model kit. Non-scale. Approximately 160mm in height.
(GSC07779)
| SKU | GSC07779 |
| Barcode # | 4570232580718 |
| Brand | Good Smile Company |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.013125000m3 |