-PRE ORDER- Nendoroid Doll Through The Looking-Glass Alice Another Color
Manufacturer: Good Smile Company
- Series: Original Works
- Pre-Orders Close: 08 June 2026
RRP $179.95
$134.96
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 31 March 2027
$26.99 Pre-order Deposit
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Presenting a Nendoroid Doll based on fuzichoco's illustration "Through the Looking-Glass: Alice" with new colors!
The Nendoroid Doll series of palm-sized action figures feature the same heads as standard Nendoroids, but alternate doll-like bodies that are highly articulated and can easily be dressed-up into different outfits! Be sure to add this new Alice to your collection! *The skin tone of this Nendoroid Doll is a special color to match that of the original character.
Set Contents:
¡ Figure
¡ White cat/black cat
¡ Hair Accessory
¡ Dress
¡ Apron
¡ Knee-high socks
¡ Underwear
¡ Pumps (with magnets in soles)
¡ Interchangeable hand parts
¡ Magnetic base (For magnet-soled shoes)
Also available: Nendoroid Doll Outfit Set: Through the Looking-Glass: Alice - Another Color https://www.goodsmile.com/en/product/1142333 Painted non-scale articulated doll made with cloth, magnets and plastic with stand included. Approximately 140mm in height.
(GSC07777)
| SKU | GSC07777 |
| Barcode # | 4570232580664 |
| Brand | Good Smile Company |
| Shipping Weight | 0.3500kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.003000000m3 |