-PRE ORDER- Moderoid Voltron [MODEL KIT] [Re-release]
Manufacturer: Good Smile Company
- Series: Voltron
- Pre-Orders Close: 08 June 2026
- Š 2019 DreamWorks Animation LLC. TM World Events Productions, LLC. All Rights Reserved.
RRP $119.95
$89.96
Pre-order discount price ends in
Estimated Arrival 31 December 2026
$17.99 Pre-order Deposit
Calculate Shipping
Store Pickup - Sydney CBD - $0.00
Pick up at our Sydney CBD Store (10/324 Pitt St, Sydney NSW 2000). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
Store Pickup - Burwood (NSW) - $0.00
Pick up at our Burwood Store. (52 Burwood Rd, Burwood, NSW 2134). Please wait for confirmation that your order is ready for pickup after ordering.
From the animated series "Voltron" comes a MODEROID plastic model of Voltron!
ăťThe model stands at about 200mm in height. and features several points of articulation.
ăťThe five mecha combine into Voltron without the use of extra parts. *Two types of head parts are included for Blue Lion and Yellow Lion for use in individual and combined form. Either head part can be used for combination.
ăťThe Blazing Sword, Solar Combat Spears and Spinning Laser Blade are all included.
ăťEach individual Lion is articulated.
ăťMouth blades for each Lion are included.
ăťThe various parts of the model have been separated into different colored runners and pre-painted parts, making it easy to recreate the mecha with a simple assembly. Ready-to-assemble non-scale plastic model kit. Approximately 200mm in height.
(GSC04005)
| SKU | GSC04005 |
| Barcode # | 4570232580510 |
| Brand | Good Smile Company |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.013125000m3 |